Atalanta võitlus 60-aastase karikapõua lõpetamiseks jätkub kahel rindel (0)

Gianluca Scamacca säras ja Atalanta on karikast ühe mängu kaugusel. Foto: Scanpix / Jonathan Moscrop / CSM via ZUMA Press / Wire

Atalanta pööras Itaalia karikasarja poolfinaalis Fiorentina vastu avamängu kaotuse veenvaks võiduks ning lunastas pääsme finaali, kus neid ootab ees Juventus.

Kodust minimaalse eduseisu kaasa võtnud Fiorentina õhtu Bergamos algas paraja šokiga, kui Teun Koopmeiners 8. minutil kiirrünnaku täpse löögiga lõpetas ja Gianluca Scamacca juba viis minutit hiljem teisegi lisas. Külaliste õnneks tuvastas VAR teise värava eel vea ja nii jäi üldseis 1:1 viiki.

Atalanta oli jätkuvalt ohtlikum meeskond väljakul ning Fiorentina õhtu ähvardas veel süngemaks muutuda, kui Nikola Milenkovic teise poolaja alguses viimase mehena Scamacca maha niitis ja punase kaardiga minema saadeti.

Eemaldamise järel tõmbus aga Fiorentina kaitsesse, mis muutis Atalanta ründetegevuse ümmargusemaks. Peagi jõudis väravani hoopis külalismeeskond, kui Lucas Martinez Quarta koksas väravasse Cristiano Biraghi karistuslöögist tulnud palli.

Atalantal ei kulunud siiski vastamiseks kaua ning taaskord tõusis tähelepanu keskpunkti Scamacca, virutades Charles De Ketelaere söödu järel penaltipunktilt võimsa käärlöögi posti kõrvale. Sealt alates ründasid võõrustajad isukalt ja sujuvalt ning Ademola Lookmani 90+5. minuti tabamus näis olevat selle surve loomulik tulemus.

Suluseisulipp tühistas Lookmani värava, kuid ligi kaks minutit kestnud VAR-kontroll tunnistas tabamuse õiguspäraseks, juhatades Atalanta karikafinaali. Fiorentina pani veel kõik mängu, et üldarvestuses seis viigistada, aga Mario Pašalic karistas nad kontral ära ja vormistas kohtumise lõppseisuks 4:1.

Pärast Gian Piero Gasperini saabumist 2016. aastal on Atalanta endale kõvasti nime teinud, kodumaal tippudele peavaluks olnud ja ka Meistrite liigasse tõusnud ja seal edukalt esinenud, ent klubi auhinnariiulil on siiani vaid üks suur trofee - Itaalia karikas aastast 1963.

Gasperini käe all on Atalanta varem juba kaks korda karikafinaali jõudnud, kuid 2019. aastal jäid nad seal Laziole alla 0:2 ja kaks aastat hiljem Juventusele 1:2. 15. mail ootab Rooma Olümpiastaadionil viimase tõkkena taas ees Juventus.

Coppa Italia ei ole aga Atalanta ainus võimalus sel hooajal karikapõua lõpetamiseks. Euroopa liigas on nad jõudnud poolfinaali, kus astutakse 2. mail võõrsil ja 9. mail kodus vastamisi Marseille'ga.

Atalanta - Fiorentina 4:1 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes 4:2 edasi Atalanta
8. Teun Koopmeiners, 75. Gianluca Scamacca, 90+5. Ademola Lookman, 90+8. Mario Pašalic - 68. Lucas Martinez Quarta

Eemaldamine: 53. Nikola Milenkovic