Tiheda perioodi lõpetanud Flora meeskond saab värskuse leidmiseks minipuhkuse (0)

FC Flora 2:2 viigivärava autor Mark Anders Lepik ühes teise poolaja olukorras. 16 päeva jooksul viienda kohtumise pidanud FC Floral nappis värskust, mille tõttu ei suudetud teise poolaja keskel omatud mängulist ülekaalu juhtväravaks realiseerida. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

FC Flora peatreener Norbert Hurt märkis pärast Premium liiga 7. voorus Nõmme Kaljuga tehtud 2:2 viiki, et tihe graafik ja mitmel puhul vähemusse jäämine on meeskonna jõuvarud tilgatumaks kulutanud.

Nüüd ootab Florat ees veidi pikem mängupaus, sest hooaeg jätkub laupäeval, kui sõidetakse külla FC Kuressaarele. Enne selleks mänguks valmistuma asumist ootab aga eelmise 16 päeva jooksul viis võistlusmängu pidanud Flora esindusmeeskonda minipuhkus. "Plaan on teha kaks vaba päeva, et korraks teineteisest eemale ja puhata. Vajame värskust," sõnas Hurt.

Neist viiest mängust võitis Flora kaks (Narva Transi 4:3 ja Pärnu Vaprust 3:1), viigistas ühe (täna 2:2 Kaljuga) ja kaotas kaks (1:3 Paide Linnameeskonnale ja karikasarja veerandfinaali 1:2 FCI Levadiale). Premium liiga tabelis on Flora kaheksast mängust teenitud 12 punktiga neljandal kohal.

Kolm võitu, kolm viiki, kaks kaotust ja 10-punktiline mahajäämus liidrikohta hoidvast Levadiast ei vasta kindlasti Flora ootustele. Mida teeb see olukord võistkonna moraaliga? "Kindlasti on raske. Kõigil. Raske on seda enam, et meil on selja taha jäänud tihe periood, kus oleme pidanud palju mänge. Tänagi oli meil ju nädalasisene mäng all.

Praegu on veel keeruline hinnata üldist olukorda, sest vajasime õhku ja puhkamispausi. Oleme väga palju koos olnud ja väga palju mänginud. Mehed vajavad värskust. Oleme mitu kohtumist ju ka kümnekesi mänginud ja seeläbi end kulutanud. Tänagi oli näha, et jõuvarusid nappis. Värskust ja erksust olnuks rohkem vaja," rääkis Hurt.

Kohtumises Kaljuga jäi Flora hätta nõmmekate võimsa ründaja Promise Davidi peatamisega. "Esimest poolaega üks mees domineeris. Vaheajal rääkisime, et see asi tuleb ära lahendada ja niimoodi David vastu tegutseda ei tohi. Teisel poolajal olid meie keskkaitsjad platsil teise hoiakuga. Seda oli näha ja sellega tõime mängu muutuse," lausus Flora juhendaja.

David sai siiski kirja ka teise värava. Ta viis Kalju 81. minutil juhtima, kui koksas sihile Rommi Sihi toimetatud nurgalöögi. "Kristen Lapa jättis välja tulemata, kus ta pidanuks tulema," leidis Hurt selles episoodis puudujääke teisel poolajal ka mitu head tõrjet teinud väravavahi tegutsemises.

Flora päästis viigi tänu Mark Anders Lepiku 90+3. minuti väravale, aga 2:2 viik ei rahuldanud kumbagi meeskonda. "Ei, me ei ole rahul. Saime teisel poolajal kontrolli enda kätte ja pidanuksime edasi vajutama, aga andsime vastasele võimaluse ja tegime enda olukorra raskeks," lausus Hurt.