Luup peale | Trans ja Vaprus läksid kaotust vältima ja said sellega edukalt hakkama (galerii!) (0)

Trans ja Vaprus jätsid võrgud sahistamata. Foto: Sergei Stepanov

Narva Trans ja Pärnu Vaprus nullisid Narva Kalev-Fama kunstmurul teineteise niimoodi ära, et 0:0 viik oli lõpuvile kõlades igati õiglane resultaat.

Avapoolaja ohtlikuim hetk sündis 22. minutil Transi värava all, kui Virgo Vallik pääses viielt meetrilt peaga löögile ja Aleksei Matrossov pidi kiirete refleksidega päästma. Poolohtlikke olukordi tekkis rohkem teise värava all, aga ei Pierre Kabore, Irie ega Šalva Burjanadze ei jõudnud neist sihile.

Kui vaheajal näis võimatu, et teine poolaeg võiks tulla veel võimalustevaesem, siis tegelikkuses just niimoodi juhtus. Alles lõpu eel jõudis Trans kahe järjestikuse väravavõimaluseni. 80. minutil tõrjus Ott Nõmme posti kõrvalt Kabore pealöögi ning kaks minutit hiljem jõudis Sergo Kuhhianidze lähedale, et Leonardo Roloni löögiüritus värava eest võrku suunata, aga ta ei saanud siiski palli postide vahele. Nii lõppeski mäng väravateta. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. "Ideaalne" mäng

Vana nali ütleb, et 0:0 on ideaalne jalgpallimängu skoor, sest järelikult ei teinud kumbki meeskond ühtegi viga. Ei Trans ega Vaprus ei teinudki ühtegi jämedat eksimust, teenides auga välja nullimängu ja viigipunkti. Kahjuks oli see aga pealtvaatajate jaoks üks väga nigel vaatemäng.

Kumbki meeskond polnud vastase väljakupoolel pallikeerutamisest huvitatud, otsides palliga kiireid ja sirgjoonelisi lahendusi ning pannes põhirõhu kaitsetööle. Nii nullitigi teineteise ründeplaan edukalt ära, näha sai palju praaki ja kiirustamisest tulenenud pallikaotuseid. Periooditi haaras Trans mängu mõnevõrra enda kontrolli alla ja asus positsioonirünnakuid ehitama, kuid needki ei pakkunud vähestele tribüünidele kogunenud pealtvaatajatele eriti elevust.

Tegemist oli Premium liiga selle hooaja kolmanda väravateta viigiga, nii et hetkeseisul liigutakse umbes tosina 0:0 viigi kursil. Eelnevalt olid kuiva skooriga lõppenud Nõmme derbi ning Tartu Tammeka ja FC Flora heitlus. Kuna eelmisel hooajal sündis ühtekokku 17 väravateta viiki, siis võib tegelikult öelda, et sel aastal on väravate osas niigi hästi läinud.

2. Matrossov lunastas patud

Transi peatreeneri kohusetäitja Valeri Bondarenko usaldas eelmises mängus jämedalt eksinud Aleksei Matrossovi ka seekord postide vahele. See otsus tasus end ära, kui Matrossov vastas otsustaval hetkel Virgo Valliku pealöögile suurepärase reaktsioonitõrjega.

Ka muus osas jäid Bondarenko valikud suures osas samaks nagu eelmisel nädalal Paidet võõrustades. Vaid kaitseliinis tegi ta paar muudatust, eelistades Kelsey Egwut vasak- ja Iriet keskkaitses vastavalt Aleksandr Jegorovile ja Mark Maksimkinile. Maksimkin sekkus teisel poolajal hoopis keskväljale ja Jegorov paremkaitsesse.

3. Vallik tagasi põhikoosseisus

Vapruse algkoosseisus leidus samuti paar ootamatust, aga nende põhjused olid tervislikud. Ranet Ristikivi puudus haiguse tõttu keskkaitsest, kuhu nihkus keskväljalt Kristjan Kask, ning viirusega oli kimpus ka Kevin Kauber, kelle asemel alustas tipuründes Virgo Vallik.

Vallik tegi Narvas oma esimese stardi Premium liigas pärast 2022. aasta sügist. Eelmise hooaja eel jäi ta ränga põlvevigastuse tõttu pikaks ajaks väljakult eemale ning paranemise järel oli talle seni jagunud vaid nappe mänguminuteid vahetusest.

Juba 2021. aastal läbimurdehooaja teinud Vallikul on pikast vigastuspausist hoolimata tänaseks kirjas 66 mängu ja 7 väravat Premium liigas. 21-aastane ründaja või ründav äär kuulub siiani Vapruse stipendiaatide hulka ja püüab end tagasi pildile mängida, kuid tipuründes ja äärtel valitseb meeskonnas tihe konkurents.

Narvas näitas Vallik kohati head nina ja teravat liikumist, kuid mängu iseloom tervikuna ei pakkunud ründajatele silmapaistmiseks eriti võimalusi. Ühe hiilgava momendini ta avapoolajal jõudis, kuid Matrossovit üle mängida ei õnnestunud.

4.  Mängu parim - German Šlein

Transi poolkaitsja paistis keskväljal silma Vapruse mängu eduka lõhkumisega, aga ka täpsete püstsöötudega ja oma meeskonna ühe parima väravavõimaluse tekitanud tsenderdusega.