Moskva Dinamo pääses napilt ja püsib Zenitil kannul (0)

Moskva Dinamo poolkaitsja Konstantin Tjukavin. Foto: Scanpix / Anatoli Medved / SIPA

Venemaa kõrgliigas mängiti 16. vooru kohtumised, kus teisel kohal paiknev Moskva Dinamo tuli raskest seisust välja ja alistas Kaasani Rubini seisuga 3:2.

Moskva klubi läks juhtima juba 18. minutil, kuid kodumeeskond Rubin viigistas ligi kümme minutit hiljem. Vaheajalt tulles möödus ainult neli minutit, kui Dinamo tekitas penalti, mille Rubini mängija Drejer lahendas.

66. minutil oli Dinamol endal kasutada 11 meetri karistuslöök, kuid seda realiseerida ei õnnestunud, aga kaks minutit hiljem suudeti mänguseis ikkagi viigistada. Ligi viis minutit enne normaalaja lõppu viis Szymanski Dinamo ette ning sellega seis ka lõppes.

Dinamo vahe tabeliliider Zenitiga püsib nelja punkti peal, kes samal ajal alistas teise Moskva klubi CSKA. Tiitlikaitsja Zenit läks juba 34. minutil juhtima, kui väravavõrku sahistas Brasiilia ääreründaja Claudinho. Seis püsis pikalt 1:0 ning CSKA-l oli palju võimalusi, et mänguseis viigistada, kuid viiendal üleminutil suutis Zenit veel ühe värava juurde lüüa, millega mäng lõplikult suretati.

Põnevust pakkus Himki ning Krasnodari kohtumine, kus kodumeeskond suutis mitmel korral ette rebida, kuid Krasnodar suutis alati paari minuti pärast ühe värava tagasi lüüa ning seis jäi lõpuks 3:3.